ad

آشنایی با یک بیماری روحی خانمان برانداز

وسواس قرینه گی نیز نوع دیگری است که در آن فرد دارای وسواس و نظم دادن غیرعادی است و را در آکاایران ببینید

وسواس قرینه گی نیز نوع دیگری است که در آن فرد دارای وسواس و نظم دادن غیرعادی است و  را در آکاایران ببینید
آشنایی با یک بیماری روحی خانمان برانداز

وسواس قرینه گی نیز نوع دیگری است که در آن فرد دارای وسواس، نظم دادن غیرعادی است.

وقتی با کلمه وسواس مواجه می شویم شاید همه ما خیلی زود به فکر فردی بیفتیم که مدام در حال شست وشوست، البته تکرار شست وشو نوعی وسواس محسوب می شود ولی مبحث وسواس فقط به این مقوله خلاصه نمی شود و اختلال وسواسی چند نوع دارد. وسواس بیماری مزاحم و مختل کننده زندگی فرد و اطرافیان اوست. در این مطلب به انواع وسواس و راه های درمانی آن اشاره خواهیم کرد.

دکتر محمدرضا خدایی، روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نوشت: قبل از ورود به بحث اختلال وسواسی، دو مورد را باید از هم جدا کرد. دو اختلال متفاوت وسواس اجباری و اختلال شخصیت وسواسی وجود دارد. این دو بیشتر مواقع با هم اشتباه گرفته می شوند.

اختلال شخصیت وسواسی

این افراد کسانی هستند که در زندگی معمولی انعطاف ناپذیر، سختگیر، ریزبین و حاشیه بین هستند. آنها در تصمیم گیری مرددند و خلاقیت کمی دارند و از وضعی که دارند پا را فراتر نمی گذارند و همیشه سعی می کنند از هر شرایط جدید و تحول در زندگی فاصله بگیرند. در جابه جایی مسکن، تغییر شغل و هر نوع تغییر موقعیتی، تصمیم گیری برای ازدواج و... انعطاف ناپذیرند، اما تشخیص اختلال شخصیت وسواسی به عهده پزشک است، زیرا همه افراد...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
www [dot] akairan [dot] com/khanevadeh/fardi1/201555113125 [dot] html
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.147
×
Download