ad

سرطان » مرجع کلمات اختصاری

سرطان » مرجع کلمات اختصاری

خودآزمایی پستان (به اختصار BSE) یکی از انواع روش‌های شناسایی سرطان پستان اولیه می‌باشد. این روش فقط با خود زن سروکار دارد

سرطان » مرجع کلمات اختصاری

خودآزمایی پستان (به اختصار BSE) یکی از انواع روش‌های شناسایی سرطان پستان اولیه می‌باشد. این روش فقط با خود زن سروکار دارد که باید هر قسمت از پستان را که برآمده، شکستگی یا تورم دارد بررسی کند.

BSE سابق به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های پیدا کردن سرطان در مراحل اولیه قابل علاج شناخته می‌شد، اما نتایج یکی از پژوهش‌های RCT بیانگر این مطلب بود که این روش در پیشگیری از مرگ‌ها بر اثر سرطان پستان تاثیرگذار نیست و در واقع باعث ضرر از طریق بی‌نیاز بودن به بیوپسی و جراحی می‌شود.

روش‌های زیادی برای خودآزمایی پستان استفاده می‌شوند. بیشترین روش پیشنهاد شده، زن را در مقابل آینه و نیم‌تنه بالا را مقابل به رخ فرد قرار می‌دهد. او باید سپس به آینه برای علائم ظاهری گودی، ورم یا سرخی در یا در اطراف پستان نگاه کند. این‌کار باید در چندین حالت مختلف تکرار شود، همانند دستان میان ران و دوباره روی سر.

زن باید بعد از آن با کف انگشتان دست پستان را لمس کرده تا هر نوع برآمدگی (چه ظاهری و چه تورفتگی‌ها در بافت) یا سختی را پیدا کند. چندین گام متفاوت وجود دارند که باید از اینکه هر مرحله به درستی انجام می‌پذیرد مطمئن ساخته شود.

گام عمودی شامل حرکت انگشت به بالا و پایین بر روی پستان می‌باشد. گام دیگر آن از نوک پستان شروع می‌شود و به بیرون می‌رود. گام دایره‌ای یا...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
www [dot] mokhafaf [dot] com/tags/سرطان/
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.151
×
Download