ad

معرفی رابط مغزی برای تکلم بیماران سندرم قفل شدگی

معرفی رابط مغزی برای تکلم بیماران سندرم قفل شدگی - یک شرکت استرالیایی برای اولین‌بار رابط رایانه‌- مغ-معرفی-رابط-مغزی-تکلم-بیماران-سندرم

معرفی رابط مغزی برای تکلم بیماران سندرم قفل شدگی

یک شرکت استرالیایی برای اولین‌بار رابط رایانه‌- مغزی پیشرفته‌ای را برای تکلم بیماران گرفتار در سندرم قفل شدگی معرفی کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ریسرچ گیت، نشانگان قفل‌شدگی یک وضعیت بالینی پیچیده است که بیمار در عین هوشیاری قادر به تحرک نیست و تمام عضلات سروگردن و بدن به اصطلاح قفل می‌شوند.

 سندرم قفل‌شدگی معمولا با وضعیت کما و زندگی نباتی اشتباه گرفته می‌شود، هر چند که علامت اصلی این سندرم حرکت چشم‌ها در راستای عمودی است و تنها راه ارتباط با بیمار از طریق حرکت چشم‌ها است.

رابط رایانه-مغزی جدید قادر است تا به بیماران گرفتار در حالت زجرآور سندرم قفل‌شدگی توانایی پاسخ دادن به سوالات را با بله یا خیر و تنها با افکار فعال در مغز هدیه دهد.

این تکنیک جدید حتی برای ارتباط با بیمارانی که به نوعی در وضعیت زندگی نباتی گرفتار شده‌اند نیز قابل استفاده است، هر چند که محدودیت‌های این سیستم در این موارد بیشتر است.

محققان اذعان کردند: این فناوری برای بیماران در وضعیت کما که توانایی شناختی مغز آنها غیرفعال است کارایی ندارد، چرا که مغز این بیماران در حالت ناهوشیار قرار دارد.

عملکرد این سیستم پیشرفته که به عنوان رابط بین ز...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
www [dot] elim [dot] ir/view/2680445/معرفی-رابط-مغزی-برای-تکلم-بیماران
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.14
×
Download