ad

آموزش مقدماتی زبان، بزرگ‌ترین درس در دبیرستان‌ها

این درس، آموزش مقدماتی زبان سوئدی ست، اما به گفته‌ی منتقدان، فاقد یک برنامه‌ و نظارت مشخص است یکی از این منتقدان، یِنی روسِن‌گِرِن، مسئول آموزش مقدماتی

این درس، آموزش مقدماتی زبان سوئدی ست، اما به گفته‌ی منتقدان، فاقد یک برنامه‌ و نظارت مشخص است یکی از این منتقدان، یِنی روسِن‌گِرِن، مسئول آموزش مقدماتی
آموزش مقدماتی زبان، بزرگ‌ترین درس در دبیرستان‌ها - آموزش - رادیو سوئد / رادیوی سویدن Radio Sweden Farsi/Dari

 این درس، آموزش مقدماتی زبان سوئدی ست، اما به گفته‌ی منتقدان، فاقد یک برنامه‌ و نظارت مشخص است. یکی از این منتقدان، یِنی روسِن‌گِرِن، مسئول آموزش مقدماتی زبان در دبیرستان اِن‌شِدِگوُرد در جنوب استکهلم است. او می‌گوید که در برنامه‌ی مفصل آموزشی دبیرستان‌ها، هیچ نشانی از آموزش مقدماتی زبان و یا هدف و محتوای آن، وجود ندارد.

چنین وضعیتی به نظر او، نشانه‌ی نبود تضمین کیفی و یا نظارت دولتی بر شیوه‌ی کار آموزگاران است و همه چیز به خود آموزگار مربوط می‌شود.

یکی از دلایل به وجودآمدن چنین شرایطی در دبیرستان‌ها، موج گسترده‌ی پناهجویی درسال ۲۰۱۵  معرفی شده است. تعداد ۲۳۱۰۰ دانش‌آموز درسطح کلاس اول دبیرستان در رشته‌ی آموزش مقدماتی زبان درس می‌خوانند. آنها باید بتوانند نمره قبولی در ۱۲ درس را به دست بیاورند تا به کلاس‌های عادی دبیرستان وارد شوند، امری که برای بسیاری از آنها دشوار است و برای انجامش شاید به بیش از دو سال وقت نیاز داشته باشند.  

درهرحال، وجود این تعداد دانش‌آموز، درس آموزش مقدماتی زبان سوئدی را به بزرگ‌ترین درس در دبیرستان‌ها تبدیل کرده است.

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
sverigesradio [dot] se/sida/gruppsida [dot] aspx?programid=2493&grupp=13506&artikel=6642287
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.151
×
Download