ad

افزایش بیماری های اسکلتی به دنبال تغییر سبک زندگی

دبیر اجرایی بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، تغییر سبک زندگی را یکی از علل افزایش بیماری های اسکلتی - عضلانی، عنوان کرد

بیماری های مرتبط با سبک زندگی یا Lifestyle Diseases چه هستند؟

✔ واژه نامه متمم    

ما قبلاً در متمم در مورد تعریف سبک زندگی صحبت کرده‌ایم که اتفاقاً شاید بد نباشد شما هم سری به آن بزنید و تمرین آن را انجام دهید.

شاید تعریفی که در کتاب Psychology of Lifestyle از قول سازمان بهداشت جهانی نقل شده است را بتوان به عنوان تعریفی ساده (برای درک بهتر مفهوم بیماری های مرتبط با سبک زندگی) به خاطر سپرد:

سبک‌های زندگی، الگوهایی از انتخابهای رفتاری از میان گزینه های مختلف هستند که بر اساس شرایط اقتصادی – اجتماعی و سهولتی که برای انسانها دارند، شکل می‌گیرند.

بنابراین، انتخاب در مورد سیگار کشیدن یا نکشیدن، انتخاب بین استفاده از نوشیدنی‌های الکلی یا عدم استفاده از آنها، انتخاب بین نوشیدن چای یا قهوه، انتخاب بین استفاده از خودروی شخصی یا وسایل نقلیه عمومی، همگی بخشی از الگوهای تصمیم گیری و انتخاب ما هستند که #سبک زندگی ما را می‌سازند.

معمولا در تعریف بیماری های سبک زندگی به این ویژگی اشاره می‌شود که بیماری‌های سبک زندگی، به جای اینکه ریشه ارثی داشته و یا از طریق دیگران به ما سرایت کرده باشند، از سبک زندگی ما نشأت می‌گیرند.

در نخستین دسته‌بندی‌ها در سالهای ۲۰۰۰، بیماری‌هایی مانند سکته، سرطان ریه، سرطان مقعد، دیابت، انسداد ریه و بیماری عروق کرونر ق...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
wwwkhabar [dot] ir/5776794
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.17
×
Download