ad

نقش تغذیه کودکان در درمان اوتیسم

تغذیه کودکان اوتیسم،درمان اوتیسم با تغذیه مناسب،تغذیه کودک،بیماری اوتیسم،رژیم غذایی کودکان،تغذیه کودکان،غذاهای مفید برای درمان اوتیسم،تغذیه سالم کودکان،تغذیه کودکان مبتلا به اوتیسم

نقش تغذیه کودکان در درمان اوتیسم

تغذیه کودکان اوتیسمی می تواند در بهبود عملکرد آنها موثر باشد.

اوتیسم چیست؟

اختلالات فراگیر رشد، گروهی از اختلالات روانپزشکی هستند که در آن‌ها مهارت‌های اجتماعی، رشد زبان و مجموعه رفتارهای مورد انتظار، رشد مناسب پیدا نمی‌کنند یا در اوان کودکی از بین می‌روند، به طور کلی این اختلالات زمینه‌های متعدد رشد را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در اوایل زندگی ظاهر می‌شوند و اختلال دائمی به وجود می‌آورند. از مشهورترین اختلالات این گروه بیماری‌های طیف اوتیسم یا ASD  می‌باشند که بیشتر شامل سه ویژگی  هستند: 1- نقص در اجتماعی شدن 2- نقص در ارتباط کلامی و غیر کلامی 3- الگوی رفتارهای تکراری و محدود شونده می‌شوند. ولی تنها به این سه ویژگی منحصر نمی‌شود. بیماری‌های طیف اوتیسم نادر نیستند و شیوع آن‌ها در کودکان، بیش از سرطان، دیابت، نقص لوله عصبی و سندرم داون می‌باشد.

تغذیه کودکان و بیماری اوتیسم

حدود 50 سال قبل در آمریکا تحقیقات غذایی بر روی کودکان اوتیسمی آغاز گردیده و  و رابطه بین تغذیه کودکان و اوتیسم برای اولین بار کشف گردید. ثابت گردید که اگر برنامه های غذایی صحیح اجرا گردد تاثیر بسیاری در جلوگیری از پیشرفت بیماری اوتیسم در کودکان نیز دارد.

نکته ای که در این تحقیقات مشخص گ...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
www [dot] beytoote [dot] com/baby/nutrition-baby/autism-children-nutrition [dot] html
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.155
×
Download